Oferta

Kancelaria oferująca pełny zakres usług prawnych zarówno klientom indywidualnym, jak i podmiotom gospodarczym.
Obsługa dostosowana do potrzeb klienta.

Postępowanie podatkowe

Postępowanie podatkowe

Kancelaria oferuje pomoc w zakresie prowadzonych postępowań podatkowych oraz celno – podatkowych, poprzez pomoc i udział na każdym etapie postępowania, w tym kontroli podatkowej kończącej się zastrzeżeniami do protokołu kontroli i przechodzącej w postępowanie podatkowe zwieńczone odwołaniem od decyzji podatkowej. Kancelaria świadczy również usługi związane ze sporządzaniem skarg do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego oraz Naczelnego Sądu Administracyjnego, w tym reprezentacją tak przed organami, jak i sądami.

Prawo podatkowe w Polsce jest jedną z największych gałęzi prawa, zawierająca w sobie regulacje dotyczące podatku od osoby fizycznej – PIT, osoby prawnej CIT, podatek od czynności cywilno prawnych czy podatek od spadków i darowizn. Zasady jak i podstawowe założenia ustalania szeroko rozumianego podatku czy opodatkowania konkretnych czynności ma na celu finansowanie działania organów administracji państwowej oraz samorządowej. Funkcja fiskalna, której źródłem jest uzyskiwanie wymiernych korzyści podatkowych ma na celu finansowanie powszechnej edukacji, służby zdrowia czy działalności służb mundurowych.

Polskie prawo podatkowe charakteryzuje duża dynamika zmian w zakresie nakładanych obowiązków podatkowych, jak i stawek czy podstaw opodatkowania . W zakresie prawa podatkowego występują interpretacje podatkowe, które są odpowiedzią na konkretne pytania podatkowe odnośnie zmieniających się warunków gospodarczych w Polsce. Wraz z dynamicznymi zmiana gospodarczo-ekonomicznymi w Polsce, polskie prawo podatkowe ulega ciągłym zmianom w celu utrzymania równowagi pomiędzy potrzebami państwa, a obciążeniem finansowym podatników. Charakterystyka prawa podatkowego ukazuje jego złożoność, specyfikę oraz rolę w kształtowaniu relacji pomiędzy podatnikiem a państwem. Wyłącznie doświadczony adwokat, posiadający rozeznanie w obowiązujących przepisach prawa podatkowego będzie w stanie pomóc w rozwiązaniu problemów prawnych na tle podatkowym czy w postępowaniu karnym skarbowym. 

Kancelaria Adwokacka - Adwokat Axel Orłowski - logo

Kontakt

Kancelaria Adwokacka
Adwokat Axel Orłowski